Disaster Recovery as a Service

Disaster Recovery as a Service

Je pro vás Disaster Recovery as a Service španělskou vesnicí? Žádný strach, v následujícím článku vám vše podrobně vysvětlíme.

Představte si, že vaše IT je jako auto jedoucí po dálnici. Najednou, z ničeho nic, se vaše auto porouchá – to se bohužel stává, jenže co teď? DRaaS je jako druhé auto, které současně jede vedle toho vašeho. Je to taková identická kopie vás a vašeho auta. Takže pokud se vaše první auto porouchá, prostě si přesednete do svého druhého auta a pokračujete na své cestě dál. Napadá vás: „Provozovat dvě auta současně? To musí být drahé!“.

Není, protože vy neplatíte za dvě auta. Za druhé auto totiž platíte nižší cenu, takže by se dalo říci, že platíte vlastně jen za kola, na kterých druhé auto jede. Jinými slovy, druhé auto vám zajistí, že vaše podnikání je vždy a za každých okolností v provozu. Říkáte si, co když se mi porouchá i to druhé auto? Nemusíte se bát, DRaaS auto je poháněno technologií, která běží spolehlivě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Druhé auto jede v našem datovém centru a nabízí vám řadu výhod. Například se tak chráníte před ztrátou dat v souvislosti s útoky ransomware, protože naše síť je mimo tu vaši. Nejste zranitelní, pokud váš poskytovatel IT právě nastavuje vaši firemní infrastrukturu a má přístupné všechny vaše zálohy. S námi si můžete být vždy jisti, že díky druhému autu bude vaše podnikání fungovat bez výpadků. A to i v případě kompletního selhání vašeho IT prostředí, včetně vašich záloh. S námi jste součástí řešení, které má certifikaci ISO. A navíc, vaše druhé auto si můžete na základě bezplatné dohody vybavit tak, jak uznáte za vhodné, třeba i s lepším motorem, než máte ve svém prvním autě.

Je Disaster Recovery přesně to, co vaše podnikání potřebuje?

Příklad s auty nechme stranou. DRaaS je pokročilá kopie vašeho IT prostředí. Nejde ale o řešení pro každého. Vaše společnost musí být na implementaci tohoto řešení dostatečně vyzrálá. Musí si uvědomovat, že omezení provozu služeb je pro ni kritické, a proto potřebuje získat jistotu pojištění IT, jistotu provozuschopnosti díky řešení DRaaS.

Řekněme, že doba výpadku bude vaši společnost stát 80 000 za den, ale naše řešení vás stojí 2 000 za den. Naše řešení je vhodné v tu chvíli, kdy kvůli selhání vašeho IT nejsou vaši zaměstnanci schopni pracovat.

DRaaS je taktéž řešení pro vaši společnost, pokud vyžadujete provoz ze dvou center. To je obzvláště výhodné, protože je to nákladově efektivní a bezpečný způsob, jak jít ruku v ruce s těmito požadavky. Navíc při použití této metody budete chránit svou firemní infrastrukturu před výpadkem proudu, před požárem či potopou nebo vloupáním.

Různé typy řešení pro různé typy společností – to je to, na co se specializujeme. Kontaktujte nás, abyste se dozvěděli víc o možnostech bezpečného provozu vaší společnosti pomocí řešení Disaster Recovery as a Service.