Zálohování v cloudu: představujeme 4 možnosti cloudového zálohování

Zálohování v cloudu: představujeme 4 možnosti cloudového zálohování

Zálohování vašich firemních dat v cloudu možná není to, co právě hledáte. I když si myslíte, že ho nikdy nebudete potřebovat, dnešní hrozby v oblasti IT jsou tak sofistikované, že zálohování je v současnosti ještě důležitější než kdy předtím. Na trhu jsou k dispozici velmi rozmanitá řešení pro zálohování v cloudu a máte naše slovo, že můžete najít takové, které vám bude vyhovovat.

V tomto příspěvku popisujeme některá z nejběžnějších obchodních řešení.

Zálohování v cloudu – ale je to jen pro jistotu, opravdu!

Jo, to je pravda. Ale co přesně se zálohuje? A ještě důležitější je: Kdy je zálohování nutnost, nikoli jen možnost? Jde o to, že zálohování lze individuálně přizpůsobit od jednotlivých procesorů přes e-mailové účty, servery až po celé infrastruktury. Důležité je, abyste získali cloudové zálohování, které bude splňovat vaše požadavky a zajistí budoucnost vaší společnosti. Problémem může být, že mnoho lidí si uvědomí, jak moc je zálohování důležité, až když je pozdě.

Zálohování Office 365

Než všichni začali používat Office 365, věděli, že mají zálohy, protože zálohování bylo nedílnou součástí serverů Exchange a dalších typů e-mailových serverů. Pokud se něco ztratilo, dalo se to obnovit ze zálohy.

Většina společností dnes používá službu Office 365, protože nabízí snadný přístup, efektivitu a uživatelsky přívětivou platformu. Důsledkem je ale chybějící článek, protože Office 365 neobsahuje zálohování jako integrovanou funkci. Všichni spoléháme na to, že Microsoft má naše data pod kontrolou. Ten se ale v souvislosti se zálohováním zřekl veškeré odpovědnosti a nechal ho na starosti zákazníkům. Takže stručně řečeno: mít vlastní zálohu dat v Office 365 je teď ještě důležitější.

Představte si toto: letadla, která jste používali, měla 2 motory, aby v případě selhání jednoho z nich převzal činnost ten druhý. Bez zálohování v Office 365 teď většina z nás letí letadlem s pouze jedním motorem. Nastoupili byste do letadla s jedním motorem?

Rádi vám pomůžeme zajistit zálohování dat sady Office 365.

Zálohování NAS v cloudu

Mnoho společností používá server NAS, který poskytuje rychlý přístup k datům v síti nebo funguje jako archív, případně dokonce i vzdálená jednotka pro zálohování. Vzpomene si ale někdo na to, udělat zálohu serveru NAS? Protože přesun souborů na server NAS je jen tohle: přesun – nikoli replikace. Pokud soubory existují pouze na jednom místě, potřebujete zálohu.

A ještě jedna věc: hardware není věčný, takže zálohujte, než bude pozdě. Velmi snadným řešením tohoto problému je zálohování do cloudu a Cloud Object Storage vaše data skutečně zabezpečí.

Zálohování serveru

Zmiňujeme se o zálohování serverů, které provádíte vy nebo váš poskytovatel hostingu, protože víme, jak mohou být informační technologie složité. Zálohování je navíc komplikovaný proces, který není jednoduché naplánovat zcela správně. Jedním z důvodů je to, že se mohou velmi lišit typy dat, která chcete zálohovat.

Vezměme si následující příklad: Pro běžný souborový server může být potřeba velmi odlišný způsob zálohování než pro finanční server, který podporuje databáze, a možná budete potřebovat více různých druhů záloh. U serverů je velmi důležité, mít zavedený správný postup, a může to být opravdu náročný úkol. Rychlým způsobem řešení takové situace je využít server v cloudu. Zjistěte, jak vám můžeme pomoci, a získejte více informací o tom, jak funguje náš VPS.

Zotavení po havárii

Jinou možností je zálohování celého prostředí IT, nebo lépe řečeno zajištění toho, že se vaše servery budou replikovat do cloudu a že v replikovaném prostředí bude vytvořeno celé vaše IT prostředí. Naše zotavení po havárii jako služba (DRaaS) vám umožní obnovit provoz po poruše s minimálním nebo žádným výpadkem či změnami.

Zjistěte víc o tom, co je DRaaS a jak funguje.

Nebo prostě hledáte něco, co jsme tu nezmínili? To neznamená, že vám naši vysoce kvalifikovaní odborníci na zálohování nemohou pomoci. Stačí se s námi spojit a dozvíte se víc. Díky našim více než 20 letům zkušeností v oboru IT bude vaše podnikání ve velmi dobrých rukou.