IBM COS: Chybí vám digitální inovace?

IBM COS: Chybí vám digitální inovace?

Společnosti jsou tvořeny daty. SPOUSTOU dat. Ale víte, že v mnoha společnostech až 80 procent firemních dat není strukturováno a uloženo správným způsobem? Proto řada společností očekává, že nalezne lepší způsob pomocí řešení, jako je IBM Watson.

Naprosto chápeme, že vybrat to správné cloudové řešení může být obtížné. Co přesně potřebujete, jak chráníte svá data, jak k nim přistupujete, jak nákladné to je, jak flexibilní je vaše cloudové řešení a jak je to se zabezpečením toho všeho? Pravdou je, že pokud nemáte cloudové řešení, přicházíte o digitální inovace, a my vám můžeme slíbit následující: Není to vůbec těžké a rádi vám pomůžeme postoupit na vyšší úroveň.

IBM COS: Inovativní cloudové řešení

Cloud Object Storage (COS) od společnosti IBMje zcela nový a inovativní přístup, který spojuje škálovatelné a zabezpečené řešení s minimálními náklady, osvědčenou udržitelností, zabezpečením dat a vysokou dostupností vašich dat. Řešení COS od IBMdělá mnohem víc, než jen řeší vaše problémy s ukládáním dat, protože je vybaveno integrovaným zálohováním, takže ho můžete používat i jako archiv. Stručně řešeno, získáte 3 řešení v jednom za cenu od pouhých 128 DKK za měsíc.

S řešením IBM COSmůžete ukládat nekonečné množství dat online, a to jednoduchým a úsporným způsobem. Tento druh cloudového řešení navíc nabízí obrovskou flexibilitu a umožňuje vám vlastnit data v cloudu. Řešení zahrnuje vysokorychlostní funkci (Aspera), která zrychluje přenos dat do IBM COSa zpět a při tom dokáže vaše data inteligentně analyzovat.

Vyšší zabezpečení dat s regionálními a meziregionálními účty

Spoustu flexibility získáte už tím, že se můžete sami rozhodnout, kam chcete svůj „cloud“ umístit. Datová centra společnosti IBM se nacházejí na tolika různých místech po celém světě, že je zcela na vás, zda chcete svá data ukládat regionálně v jedné zemi nebo ve 3 zemích či státech USA a mnoha datových centrech. Ať už zvolíte jakékoli řešení, budete mít svá data vysoce dostupná a v rámci EU je samozřejmostí, že řešení bude plně v souladu s nařízením GDPR.

Zabezpečení svých dat můžete posílit prostřednictvím 2 různých typů účtů IBM COS

Regionální účet zvyšuje zabezpečení dat například tím, že je ukládá ve Frankfurtu a ve 3 různých datových centrech, která jsou od sebe vzdálena alespoň 30 kilometrů. Výhodou pro vás je, že i když selže připojení k jednomu z datových center, nikdy to nepocítíte, protože data budou dostupná z jednoho ze 2 dalších datových center. Vás soubor je tak uložen regionálně a replikován ve 3 různých datových centrech, což zajišťuje extrémně vysokou redundanci a dostupnost.

Pokud je pro vás prioritou maximální zabezpečení a prvotřídní dostupnost, můžete využít další úrovně, která se nazývá meziregionální účet. Tak říkáme datům, která putují přes hranice. Příkladem může být uložení dat v Miláně, Frankfurtu a Amsterdamu. Data nejsou replikována ve 3 datových centrech v 1 městě, ale ve 3 datových centrech ve 3 zemích. Tím se dále zvýší zabezpečení dat, protože i když dojde k výpadku proudu, který postihne celou oblast Frankfurtu a jeho okolí, vám to vadit nebude – budete využívat datové centrum v Amsterdamu. Takové úrovně zabezpečení a dostupnosti dat dosáhnete sami velmi obtížně.

Buckety

Byly vytvořeny celkem 4 různé typy úložiště Cloud Object Storage. Říká se jim „buckety“ a vycházejí z toho, co potřebujete s ohledem na přístup ke svým datům.

Standard: Aktivní a rychlé využití, když potřebujete častý přístup ke svým datům

Vault: Pro méně aktivní využívání každý týden nebo měsíc, skvěle se hodí pro zálohování

Cold Vault: Když k datům potřebujete přistupovat jednou za čtvrt roku nebo jednou za rok, například v případě dlouhodobého uložení dat

Flex: Pro dynamické využívání, kde přesně nevíte, kdy budete potřebovat k datům přistupovat

Pokud potřebujete dlouhodobě uložit data, u kterých neočekáváte, že k nim budete přistupovat často, je tato varianta k dispozici za minimální cenu v podobě archivování jako služby (Archive-as-a-Service, AaaS). Prostřednictvím našeho webového rozhraní služby IBM COSnastavíte takzvaný „bucket“, do kterého vložíte data dle vlastních potřeb. Můžete nastavit tolik bucketů, kolik potřebujete, a geniální na tom je, že zaplatíte pouze za to, co spotřebujete. Bez jakýchkoli počátečních poplatků. Tomu říkáme jednoduchá a pružná cenová struktura.

Naše řešení podporuje rozhraní API S3, takže se ke svým datům můžete připojovat prostřednictvím vlastních aplikací, úložišť NAS a serverů atd. Je zcela na vás, jak nastavíte oprávnění a přístup pro své zaměstnance, kteří budou k datům přistupovat a starat se o ně.

Šifrovaná data

Vaše data budou vždy zabezpečená bez ohledu na to, jak a kde se pohybují, protože všechny koncové body využívají šifrování SSL. A naproti tomu zejména data uložená v bucketech jsou zabezpečena a řízena prostřednictvím IBM COSnebo vaším vlastním šifrovacím klíčem pro každý z bucketů.

Takže celkem vzato, s IBM COSzískáte integrované řešení, které nabízí mnoho různých možností. Díky nízkým nákladům a cenám, které vycházejí ze skutečné spotřeby, je toto řešení mnohem levnější, než si možná myslíte. Základní měsíční poplatek je pouhých 128 DKK, což je ve finančních možnostech většiny lidí. A co když se k uspokojení vašich požadavků toto konkrétní cloudové řešení nehodí?

Podívejte se prosím na tabulku níže, která vám pomůže najít správný směr při určování vašich přesných potřeb.