Budoucnost ukládání dat

Budoucnost ukládání dat

Je téměř nemožné skutečně pochopit, jak rychle se data vyvíjejí. Pamatujete si, když ukládání datznamenalo diskety? Nebo když se ukládalo na pásky či CD-ROMy? Je to pouhých 15–20 let! Kdy se ale způsoby ukládání stávají zastaralými? A která varianta je ta nejbezpečnější?

Požadavky na ukládání datneustále rostou. Před 20 lety se na disketu vešlo 1,4 MB, pak následoval CD-ROM s až 700 MB. Ukládání na DVD začalo na 4,7 MB a potřeba ukládat další data roste každým dnem. My to moc dobře víme, a proto vám ve společnosti any.cloud můžeme nabídnout prakticky neomezené možnosti ukládání díky úzké a jedinečné celosvětové spolupráci s firmou IBM.

Naší hlavní prioritou je ukládat datav takovém formátu, který se dá archivovat, bude fungovat ještě v následujících desetiletích a snadno se přizpůsobí budoucím technologiím. Protože kdo ví, jaké se budou používat technologie v oblasti ukládání datv budoucnu?
Data se stala významnou součástí každodenního života všude na světě a množství nestrukturovaných dat neustále roste. V dlouhodobém horizontu je potřeba se rozhodnout, která data je nutno zajistit pro budoucnost, a také najít snazší způsob, jak to udělat.

Ukládání dat: zajištění nestrukturovaných dat pro budoucnost

Vzhledem k tomu, že naše potřeba ukládat dataneustále roste, najít správný způsob může být obtížné, a to zejména v případě nestrukturovaných dat. Nestrukturovaná data jsou často plná textů a nemají stejnou strukturu.

Například e-maily: ve všech je odesílatel, příjemce a označení času. Jinými slovy, e-maily jsou strukturovaná data se správnými popisky, takže se snadno čtou. K příkladům nestrukturovaných dat patří obrázky a zvukové klipy, protože i když je každý uložený obrázek označený číslem, je to k ničemu, pokud jde především o to, co na obrázku je!

Proto je tak těžké najít v hromadě nestrukturovaných dat přesně to, co potřebujete. Navíc při tom může dojít ke ztrátě nebo smazání důležitých dat. A jak při procházení nekonečného množství nestrukturovaných souborů odlišíte, co chcete uchovat a co chcete smazat? Takové obrovské množství dat je prostě příliš těžké zvládnout.

Umělá inteligence dokáže nestrukturovaná data uspořádat

Skvělým způsobem, jak se této výzvě postavit, je umělá inteligence. Byla vytrénována tak, aby rozpoznávala vzorce, které lidská mysl nevidí, takže dokáže prohlížet a třídit vaše soubory mnohem rychleji, než by to kdy uměl člověk. Služba s názvem Watson vám poskytne přehled a možnost vyhledávat data způsobem, kterému dáváte přednost. Watson okamžitě přečte vaše nestrukturovaná data a porozumí jim, takže můžete hned přejít k tomu, co hledáte. To je možné díky obrovské kapacitě superpočítače.

Celá koncepce ukládání datje spojena s mnoha výzvami. Nemluvíme jen o zpracovávání dat s ohledem na nařízení GDPR, kdy je potřeba osobní údaje bezpečně uchovávat nebo odstraňovat v určitých termínech, ale o vytváření řešení, která budou fungovat pro lidi, jimiž jsme dnes, i pro lidi, kterými se staneme.

Díky řešení společnosti any.cloud můžete zajistit kontinuitu uchovávání dat, a to s přehledem, který vám do budoucna poskytne bezpečí. Díky naší spolupráci s IBM budete mít plný přístup ke službě IBM Watson, která je tím pravým partnerem pro uspořádání vašich nestrukturovaných dat.
Nechte umělou inteligenci, aby vám pomohla dostat se tam, kde chcete být.