Je dnes firewall ještě potřeba?

Je dnes firewall ještě potřeba?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč když mluvíme o našich hostingových řešeních, nikdy nezmiňujeme brány firewall? Je to tak, ale neznamená to, že firewallynepoužíváme. Za bránou firewallnyní chráníme více než 3000 serverů VPS.

Takže stručná odpověď na otázku v nadpisu tohoto příspěvku je: Ano, firewallyjsou dnes stále potřeba – a možná ještě víc než dřív.

Podle Trendů Google byla v letech 2004–2011 bránám firewallvěnována stále menší pozornost a potom se už nic moc nedělo. Možná už bereme ochranu, kterou firewallynabízejí, jako samozřejmost.
 

Co je to firewall?

Jak by svět vypadal bez firewallů? Naši zákazníci jsou oddělení, takže mohou přistupovat pouze ke svým vlastním sítím. Chrání je naše brána firewall, což je software naprogramovaný tak, aby kontroloval, kdo má přístup k určité síti. Bez firewalluby data proudící do dané sítě nic nekontrolovalo.

Máme několik takzvaných clusterů firewallů, přičemž jeden cluster se skládá ze dvou bran firewall. To zkrátka znamená, že stejně jako všechno ostatní v našem podnikání jsou firewallyredundantní. Pokud se s prvním něco stane, jeho činnost převezme druhý.
 

Zabezpečení a certifikace ve společnosti any.cloud

Ve společnosti any.cloud máme tým, který se stará o to, aby náš firewallbyl silný a dobře regulovaný, takže řešení serveru VPS od společnosti any.cloud vždy zahrnuje ochranu prostřednictvím našeho firewallu. Vy určíte, kdo může do vaší sítě přistupovat, a naši specialisté do ní nepustí žádné nezvané hosty. Všichni členové našeho expertního týmu pro brány firewalljsou certifikováni v oboru sítí (CCNA) a specializují se na firewally. Firewallyjsou složitá řešení a jejich obsluha pro naše zákazníky vyžaduje spoustu času a energie.

Pro vás to znamená, že se nebudete muset starat a nastavování a udržování pravidel. Jen nám řeknete, komu chcete udělit přístup, a my vše zajistíme v rámci našeho řešení.

Takže i když většina lidí už dnes slovo firewallnepoužívá, firewallyv žádném případě nezastaraly ani nezmizely. Ty naše stále hrdě čelí útočníkům a my máme ten správný tým, který vás ochrání. Zavolejte nám nebo nám napište a my se postaráme, aby vás nic neohrozilo.