Víte o Veeam?

Víte o Veeam?

Pokud máte přehled o technologiích, asi už produkty Veeam znáte, ale v tomto článku se dozvíte o našem partnerovi, který po celém světě poskytuje software pro zálohování, disaster recovery a inteligentní správu dat.
 

#ZÁBAVNÝFAKT Název Veeam je fonetické znázornění anglické výslovnosti písmen VM, které znamenají virtuální počítače.

 
Služby zálohování a disaster recovery, které poskytujeme prostřednictvím společnosti Veeam, lze využít pro virtuální, fyzická i multicloudová prostředí. Společnost Veeam byla založena v roce 2006 a od počátku existence virtuální infrastruktury je v tomto oboru významným hráčem. My jsme s ní začali spolupracovat v roce 2011. Od té doby dodáváme produkt Veeam Backup & Replication, který i dnes nese stejný název.
 

Co je Veeam Backup & Replication?

Backup & Replication je název zálohovací aplikace pro virtuální prostředí, která využívají hypervisory VMware vSphere a Microsoft Hyper-V. Díky tomuto softwaru uživatelé získají přístup k zálohování, obnově a replikaci, které fungují na virtuálních počítačích i fyzických serverech – tedy na všech pracovních stanicích.
 

Trojice Veeam

Zálohování

Produkt Backup & Replication umožňuje zálohovat virtuální prostředí pomocí softwarového řešení, které lze nasadit na váš vlastní hardware. Může běžet na fyzických serverech nebo ve virtuálních prostředích, která sami zvolíte. Úložiště záloh lze škálovat, takže můžete zálohy snadno nasazovat z konzole.
 

#ZÁBAVNÝ FAKT V roce 2018 získala společnost Veeam ocenění Peer Insights Customer’s Choice Distinction společnosti Gartnerv kategorii softwaru pro zálohování a obnovu datového centra.

 

Replikace

V konzoli Backup & Replication můžete provádět replikace virtuálních počítačů. To znamená, že vytvoříte „klon“ produkčního virtuálního počítače z lokálního nebo vzdáleného prostředí do cloudu. Tento klon je pak připraven k použití pro případy, že by se s původním prostředím něco stalo.

#ZÁBAVNÝFAKT Společnost Veeam založili a řídí Rusové, ale ústředí má ve Švýcarsku.

 

Obnovení

Obnovení se skládá ze 4 různých úrovní obnovení. Můžete provést buď okamžité obnovení celého virtuálního počítače, obnovení na úrovni souborů, kdy se obnoví pouze konkrétní soubory, obnovení virtuálního disku, které je určeno k obnovení pevného disku virtuálního počítače, nebo i obnovení položky aplikace, kdy obnovujete položky např. z webu SharePoint, MS SQL serveru nebo databáze Oracle. Další informace o těchto 4 úrovních najdete na stránkách věnovaných službám BaaSDRaaS a Cloud Connect.

Pokud se chcete o našem partnerství se společností Veeam dozvědět víc, můžete si přečíst další informace o naší spolupráci zde. A nezapomeňte prosím, že pokud vás zajímá, jak produkty Veeam fungují a jak je lze integrovat s vaší infrastrukturou, můžete nás kdykoli kontaktovat. S naší pomocí budou vaše úlohy zálohování a lokality pro DR ještě lepší než dřív.